Etter noen uker med nytt digitalt røntgen erkjenner vi
at dette har gitt oss et utrolig faglig løft! Vi angrer ikke et
sekund på at vi valgte den dyreste løsningen og ser at
billedoptimaliseringsfunksjonen i vårt apparat ligger langt over
billigere modeller. Har du lyst på en papirutskrift eller et bilde
f. eks. til din hjemmeside så ordner vi det.
I tillegg til at datamaskinen optimaliserer kvalitet og fjerner " støy" har vi mange funksjoner for å bedre forståelsen av patologiske forandringer i bildet. Måling av avstander og vinkler er svært nyttig i forbindelse med ortopediske operasjoner, vurdering av hofteleddsdysplasi m.m.
Sammen med vårt avanserte ultralydapparat Logiq P5 gjør dette oss meget godt rustet når vi skal stille diagnoser på våre pasienter.
Røntgenkurs.
I 2010 skal veterinærer ved klinikken delta på minst 2 røntgenkurs. Dette fordi vi erkjenner viktigheten av røntgen som redskap i veterinærmedisinen. Vi har allerede 10 års erfaring i å ta og lese røntgenbilder. Vi opplever stadig at samarbeidende kolleger sender bilder til oss for vurdering. Kompetanse og utstyrsnivå er et satsningsområde som skal gi oss et konkurransefortrinn.


